DNI ŁOSIC 2018 ZA NAMI

2018-07-30 11:54 przez Małgorzata Wojcieszuk

Dni Łosic 2018 za nami. Tegoroczne świętowanie rozpoczęliśmy w piątek, 20 lipca od seansów kina plenerowego dla dzieci i dorosłych. W sobotę bawiliśmy się do późnych godzin nocnych przy dźwiękach muzyki tanecznej.  22 lipca odbył się finał imprezy. Na początku mieszkańców licznie zgromadziła „Parada pojazdów zabytkowych i ciekawych” która w tym roku odbywała się pod hasłem „100  pojazdów na 100-lecie niepodległości”. Barwny korowód przejechał ulicami miasta od Transgranicznego Centrum Dialogu Kultur na plac targowy. Później na naszej scenie plenerowej wystąpili lokalni artyści: Akademia Art Factory ŁDK, Manufaktura, Studio Piosenki ŁDK, Wioleta Latus, Zakrze Śpiewa, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej oraz The Punitive.

Nie zabrakło również gwiazd, wystąpił zespół disco polo Bayer Full. Potem na scenie zagościło rockandrollowe brzmienie za sprawą Patrycji Markowskiej i jej zespołu. Koncerty były przeplatane blokami kabaretowymi w wykonaniu tancerzy z Fair Play Crew.

Na dorocznym święcie Miasta i Gminy Łosice nie zabrakło wydarzeń dodatkowych. Wielką atrakcją był czołg Leopard 2A5 i inne stoiska zorganizowane przez wojsko. Było również wesołe miasteczko, stanowiska handlowe, gastronomiczne i reklamowe. Najmłodsi korzystali ze strefy animacji i wygrywali nagrody w konkursach, między innymi „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” zorganizowanym przez siedlecki WORD. Impreza zakończyła się pokazem fajerwerków.

Organizację Dni Łosic wsparli sponsorzy. Sponsorem głównym imprezy była firma Gaz System S.A. Dziękujemy!