Konferencja popularnonaukowa TPZŁ w Zespole Szkół Nr 1

2018-10-05 13:37 przez Dorota Kalinowska

6 października w Zespole Szkół Nr 1 odbędzie się konferencja popularnonaukowa ph. "Dla Niepodległej. Ojczyzno moja, Ziemio Polska". Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:30. W programie znalazły się referaty tematyczne:

1. „ Szkoła Młodych Patriotów” - Prezentacja. Uczniowie I LO w Łosicach.
  1. dr Grzegorz Welik (Archiwum Państwowe w Siedlcach) „Ziemiaństwo na Ziemi Łosickiej w przededniu

niepodległości”.

1. mgr Sławomir Kordaczuk (Muzeum Regionalne w Siedlcach) „Oni walczyli o wolność i niepodległość. Weterani Wojenni Powiatu Łosickiego z lat 1918-1944”.
  1. mgr Tomasz Dobrowolski (Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej) „Stąd ich ród - walczyli dla niepodległej”.
  2. płk rez. S G Andrzej Zając (Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łosicach) „Formacje graniczne II Rzeczypospolitej”.
  1. mgr Stefan Szańkowski (Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łosickiej) „Polska, ale jaka? – w Stulecie Niepodległości”.

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

• wystawy