Łosice na III Forum Gospodarczym

2017-10-10 12:48 przez Dorota Kalinowska

Czwartego października Łosice prezentowały się podczas III Forum budowania partnerstwa lokalnego na rzecz ożywienia społeczno - gospodarczego i aktywizacji rynku pracy w powiecie łosickim. Organizatorem tego wydarzenia, które skupia pracodawców, przedsiębiorców, producentów rolnych, samorządowców, księży i działaczy z organizacji pozarządowych jest Powiatowy Urząd Pracy w Łosicach.
W przygotowanie naszej prezentacji zaangażowali się mieszkańcy Miasta i Gminy Łosice- ikonopisarka i malarka Małgorzata Waszkiewicz, Grzegorz Wasiluk, który uprawia stewię, roślinę słodszą od cukru oraz rękodzielniczka z Czuchleb, Barbara Ostapiuk. Stoisko z publikacjami przygotowali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej. O podniebienia uczestników spotkania zadbały panie skupione w Kołach Gospodyń Wiejskich z Łuzek i Czuchleb. Burmistrz Miasta i Gminy Łosice przedstawił prezentację ukazującą to co najciekawsze i najbardziej charakterystyczne w Łosicach i okolicach. Na zakończenie wystąpiły dzieci z działającej przy Łosickim Domu Kultury grupy Art Factory, przygotowane przez Weronikę Sakowską. Niestety z powodu ograniczeń czasowych nie udało się przedstawić prezentacji Doroty Kozłowskiej, z ŁDK, dotyczącej życia kulturalnego. Została przeniesiona na następne spotkanie, które odbędzie się już w listopadzie.