Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Łosice IV kadencji

2018-12-14 09:17 przez Dorota Kalinowska

10 grudnia odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Łosice IV kadencji.
W wyborach, które odbyły się w poszczególnych szkołach 26 listopada, wybrano następujące osoby:
Julia Sęk
Aleksandra Wojtaś
Paulina Parafiańczuk
Patrycja Kołtuniak
Dominik Oksiejuk
Rafał Kaźmierczak
Jakub Kluj
Joanna Kondraciuk
Weronika Kosmalska
Aleksandra Matejuk
Zuzanna Wawryniuk
Patrycja Lipska
Klaudia Hryciuk
Podczas pierwszej sesji, wybrano prezydium w składzie:
Przewodnicząca – Zuzanna Wawryniuk
Wiceprzewodnicząca – Weronika Kosmalska
Sekretarz – Aleksandra Matejuk
Burmistrz Mariusz Kucewicz pogratulował młodym samorządowcom wyboru i życzył im owocnej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Gratulacje złożyli również radni Miasta i Gminy Łosice na czele z przewodniczącą Ewą Hornowską. W tym szczególnym momencie, młodzieży towarzyszył także Wiktor Boruta, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.
Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Łosice rozpoczęła działanie cztery lata temu, w trakcie pierwszej kadencji burmistrza Mariusza Kucewicza. Koordynatorem prac młodych samorządowców, od początku jest Katarzyna Kobylińska – Chryć, nauczyciel I LO w Łosicach. Rozpoczęta kadencja została wydłużona i potrwa dwa lata, trzy poprzednie Młodzieżowe Rady działały przez rok.