Aktualności

Postęp prac w Parku Jagiellończyka

2018-11-14 15:09 przez Dorota Kalinowska

Postępują prace przy rewitalizacji Parku Jagiellończyka. Jedynie wokół fundamentów wieży ratuszowej z XVI/XVII w. na razie nic się nie dzieje. Jak już informowaliśmy, w trakcie prowadzenia, pod nadzorem archeologicznym, prac ziemnych odkryto w zachodniej części Rynku kamienną konstrukcję będącą pozostałościami fundamentów budynku posadowionego na planie koła. W wyniku dokonanego odkrycia Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, wstrzymał prace budowlane w tym obrębie, oraz nakazał przeprowadzenie wykopaliskowych badań archeologicznych. W efekcie, termin ich zakończenia uległ przedłużeniu do 30.11.2018 r.

Odkrycie i jego odpowiednia ekspozycja wiąże się również z koniecznością przeprojektowania tej  części parku i  uzyskania zmiany pozwolenia na budowę. To również może wpłynąć na przesunięcie terminu zakończenia zadania.

Na razie została opracowana koncepcja, która jeszcze jest w fazie uzgodnień. Na jej podstawie zostanie wykonana dokumentacja zamienna.

Chociaż postęp prac jest już całkiem widoczny, a ekipa instalująca fontannę zapewnia, że już w przyszłym tygodniu odbędzie się jej „próba generalna”, to na ostateczny efekt musimy jeszcze trochę poczekać.

 

 

 

 

Wróć