Ulicami Łosic przeszedł Orszak Trzech Króli

2019-01-08 11:19 przez Dorota Kalinowska

Za nami II Łosicki Orszak Trzech Króli. Barwny korowód, przeszedł ulicami Łosic zatrzymując się przy poszczególnych scenkach, które odegrali: radni Miasta i Gminy Łosice, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 3 RCKU, Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Nr 2. W rolę Świętej Rodziny wcielili się Paulina i Adam Wawryniukowie oraz mały Franio. Trzej Królowie to podobnie jak przed rokiem: Jan Kobyliński - Kacper, Waldemar Kosieradzki - Melchior, Paweł Bobryk - Baltazar. Moderatorem był ks. Sebastian Mućka, konferansjerami uczniowie Zespołu Szkół nr 2. Finał, podczas którego wszyscy zebrani oddali pokłon Małemu Jezusowi odbył się przy kościele Trójcy Świętej. Korowód ubogaciły przebrania aniołków, diabełków, piękny smok wykonany przez Zespół Szkół nr 1 oraz inne stroje i przebrania w barwach orszaków: czerwonym, zielonym i niebieskim. Mimo doskwierającego zimna było nas bardzo dużo a II Łosicki Orszak Trzech Króli przeszedł do historii jako piękne i wyjątkowe wydarzenie.

Organizatorami II Łosickiego OTK byli - Miasto i Gmina Łosice ,  Łosicki Dom Kultury , Parafia Św. Zygmunta Króla i Parafia Trójcy Świętej we współpracy z ogólnopolską fundacją Orszak Trzech Króli. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim czynny udział i tym, którzy pomogli w organizacji. Bez Was nie byłoby tego wydarzenia.

Zdjęcia z Orszaku można oglądać na stronie: https://www.facebook.com/pg/umiglosice/photos/?tab=album&album_id=1917041125031855