V Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy

2018-12-11 12:58 przez Dorota Kalinowska

Liczne stoiska pełne niepowtarzalnych wyrobów, warsztaty dla dzieci, kolędowanie, wizyta św. Mikołaja, te inne atrakcje czekały na odwiedzających V Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się 8 i 9 grudnia w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur. Piąta edycja tego wydarzenia zgromadziła ponad czterdziestu rękodzielników z Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny. Można było kupić niepowtarzalny świąteczny prezent,  smakołyki, ozdoby i moc innych wyrobów. Najmłodsi brali udział w licznych warsztatach prowadzonych przez: Annę Szpurę, Elżbietę Jarocką, Ewelinę Siemieniuk i Annę Steciuk. Były również mikołajkowe seanse w kinie objazdowym oraz Kinie za Rogiem. Aby świątecznej tradycji stało się zadość, nie zabrakło kolędowania ze Studiem Piosenki ŁDK. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury. Burmistrz Mariusz Kucewicz i dyrektor ŁDK, Dorota Kozłowska podziękowali rękodzielnikom i zaprosili na kolejny Jarmark, który odbędzie się przed Świętami Wielkanocnymi.