Szczegóły ogłoszenia

Łosice na Dożynkach Powiatowych 2019

2019-09-19 10:33 przez Dorota Kalinowska

W minioną niedzielę, 15 września w Sarnakach, odbyły się Dożynki Powiatowe. W trakcie tego wydarzenia nie mogło zabraknąć łosickich akcentów. Nasz samorząd reprezentowali wspólnie burmistrz, Mariusz Kucewicz oraz przewodnicząca Rady MiG Łosice, Ewa Hornowska.

Stoisko Miasta i Gminy Łosice kusiło smakołykami wśród których królowały pierogi, babka ziemniaczana, pasztety wegetariańskie, bazyliada oraz liczne przystawki. Potrawy przygotowały i serwowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Niemojkach. Słodkości na stół przygotowały Gospodynie z Zakrza. Wieniec dożynkowy nieśli członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Na scenie również pojawił się element naszej lokalnej kultury ludowej,  zespół Zakrze Śpiewa. Nasi reprezentanci znaleźli się także w składzie jurorskim konkursu kulinarnego. Potrawy z owocami krajowymi na różne sposoby, oceniali Elżbieta Król z Koła Gospodyń Wiejskich w Niemojkach oraz Paweł Bahniuk z Chotycz.

Swoje stoisko oraz wieniec dożynkowy i potrawę konkursową przygotowało sołectwo Meszki, które uzyskało III miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz II miejsce w konkursie kulinarnym za sałatkę ze śledziem i śliwką. Serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowania oraz reprezentowali Miasto i Gminę Łosice podczas Dożynek Powiatowych 2019: Kołu Gospodyń Wiejskich z Niemojek, Kołu Gospodyń Wiejskich z Zakrza, reprezentacji Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Łosicach oraz Łosickiego Domu Kultury.

 

 

Wróć